Akcja Swięty Maluch 2014

Szanowni Państwo, koledzy i koleżanki,

Pragniemy poinformować, że w ramach inicjatywy „Akcja Święty Maluch” zostało zebranych od naszych znajomych i Państwa kilkadziesiąt paczek a Fundacja Brothers otrzymała kilka darowizn pieniężnych, za które zostały zakupione dodatkowe paczki świąteczne.

Inicjatywa miała na celu wsparcie wychowanków dwóch placówek: Domu dziecka w Siedlcach „Dom pod Kasztanami”, a także Domu Małego Dziecka Księdza Baudouin’a w Warszawie.

Wasze i Państwa dary zostały przekazane obu placówkom w dniu wczorajszym 20 grudnia 2014 r. Zachęcamy do zapoznania się z załączoną dokumentacją zdjęciową, która niebawem będzie dostępna także na stronie Fundacji Brothers http://fundacjabrothers.jky.pl/.

Wśród darów znajdowały się m.in. zabawki, układanki, wycinanki, kolorowanki, łamigłówki, słodycze, bloki rysunkowe i techniczne, zeszyty, środki higieny, plastry opatrunkowe, chusteczki nawilżane, pieluchy, kosmetyki, monitor LCD. Pragniemy zaznaczyć, że podział darów między placówkami był tylko dlatego nierówny, że wychowankowie jednej z nich nie mogą niestety jeść słodyczy.

W te Święta prosimy pamiętać, że dzięki Waszym i Państwa darom gdzieś tam w Siedlcach i Warszawie są dzieci, które mają nieco więcej powodów do radości.

Być może jedno z tych dzieci dzięki grze manualnej zyska większą zdolność ruchową, a inne dzięki układankom albo łamigłówkom zrobi w przyszłości doktorat. Nie wiemy tego ale fajnie jest pomyśleć, że tak właśnie będzie.

A może po prostu podziękujemy w ich imieniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Dziękujemy przedstawicielom firm ESS Audio, Polsound oraz hipermarketowi Intermarche w Błoniu. Dziękujemy osobom indywidualnym, naszym znajomym, których bliżej tu nie wymieniamy, a którzy dobrze wiedzą, że to o nich chodzi i mają to samo poczucie spełnienia dobrego uczynku. Szczególne podziękowania należą się Agnieszce Gasińskiej, Agnieszce Kowalczyk oraz Piotrowi Hadrianowi (kolejność nie ma tu znaczenia).

Zbiorka została zorganizowana jako zbiorka koleżeńska wśród znajomych przedstawicieli fundacji Brothers i dzięki przekazywaniu informacji o niej dalej przyniosła niesamowite efekty.

Zebrane dary zostały przepakowane tak aby dobrać paczkę dla danego dziecka odpowiednio do jego wieku, a czasem jego zdolności. Dary mają postać indywidualnych paczek świątecznych, jak również paczek ogólnych dla placówki. Nie wszystkie paczki mają świąteczną oprawę a to dlatego, że chcieliśmy jak najwięcej środków przekazać na same paczki.

W załączniku znajdą Państwo zestawienie przekazanych darów. Wartość darów ogółem wyniosła niemal 4 000 zł (cztery tysiące złotych).

Korzystając z okazji życzymy Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie przy następnej akcji.

Wesołych Świąt.

Marcin Tobiasz, Agnieszka Olejnicka.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akcja Swięty Maluch 2014

Lista darczyńców i ogólne zestawienie darów w ramach Akcji Święty Maluch 2014

I. Darowizny pieniężne:
1. Firmy:
1) 500 zł – firma ESS Audio,
2) 500 zł – firma Polsound,
3) 291,73 zł – Fundacja Brothers,
2. Osoby indywidualne:
1) 200 zł,
2) 50 zł,
3) 10 zł,

Razem darowizny pieniężne: 1 551,73 zł.
Wydane: 1 289,82 zł w dniu 17.12.2014 r. w Auchan (zabawki dla obu domów dziecka, słodycze); faktura VAT z dnia 17.12.2014 r. Nr 28-WKS-00057310,
Wydane: 261,91 zł w dniu 19.12.2014 w Biedronce (pieluchy, rozmiar 3-5; 29,99 zł x 9 opakowań = 269,91 zł, minus udzielony rabat 8 zł = 261,91 zł); faktura VAT z dnia 19.12.2014 r. Nr 4185F03706/12/14.
Razem wydane: 1551,73 zł.

II. Darowizny w naturze:
1) Adam i Małgosia – 200 zł:
2 paczki, pieluchy, środki higieny,
2) Sylwia – 85 zł:
środki higieny, zeszyty, zestaw koralików, słodycze,
3) Barbara – 200 zł:
słodycze, zabawki,
4) Wiola – 100 zł:
zeszyty, słodycze,
5) Sebastian i Olga – 140 zł:
zeszyty, plastry opatrunkowe, pluszak, kolorowanki, bloki rysunkowe i techniczne, chusteczki nawilżane, kosmetyki, słodycze,
6) Pan Łukasz – 60 zł:
słodycze, mokre chusteczki,
7) Agnieszka – 250 zł:
pieluchy, zeszyty, bloki, kremy, zabawki, puzzle,
8) Intermarche w Błoniu – 500 zł,
słodycze (15 kg),
9) Agnieszka – 250 zł:
słodycze, lalka, zestaw play doll dla dziewczynek w pudełku, chusteczki mokre i pieluszki, pluszaki,
10) Pan Jacek – 150 zł:
pluszaki i pościel,
11) Pani Teresa – 100 zł:
zabawki, słodycze, kosmetyki,
12) Pani Maria – 200 zł:
zestawy kosmetyków, zabawki, słodycze,
13) Adam i Marta – 80 zł:
słodycze, kosmetyki, książeczka \"Pieski”, baśnie Andersena na płycie CD, kosmetyki,
14) Wiesława – 100 zł:
monitor Lenovo z podstawką.
Razem darowizny w naturze: 2 415 zł

Darowizny ogółem: 1 551,73 + 2 415 = 3 966,73 zł.

.